Stomatolog


Zaniedbanie higieny jamy ustnej może prowadzić do poważnych konsekwencji, warto więc słuchać zaleceń lekarzy stomatologów i odbywać zalecane wizyty profilaktyczne.
Dentysta na każdej wizycie może też odpowiedzieć na nurtujące nas pytania, np. Czy są skuteczne metody na nadwrażliwość? Dentysta Warszawa Bemowo.
Specjalistyczne leczenie zębów u dentysty może obejmować szereg zabiegów od leczenia próchnicy, przez zakładanie wypełnień, aż do wybielanie zębów, czy diagnozowania poważniejszych przypadłości, takich jak bruksizm.
Bruksizm to patologiczne schorzenie, które objawia się tarciem zębów o siebie – zgrzytaniem, najczęściej wykonywanym nieświadomie, na przykład podczas snu. Jeżeli więc usłyszymy, że wydajemy jakieś dźwięki podczas snu, a do tego męczą nas uporczywe bóle głowy, szyi, kręgosłupa, a w dodatku jesteśmy narażeni na duży poziom stresu, to warto zasięgnąć porady dentysty.
Nie należy też zapominać o podstawowych zasadach higieny jamy ustnej, myciu zębów delikatnie do trzech razy dziennie, nitkowaniu, myciu języka, na którym też znajdują się bakterie.

Polecane: medycyna estetyczna i peeling medyczny Poznań.