Ogrody w blasku nocy


Czy otoczenie posesji może funkcjonować wyłącznie w ciągu dnia, czy też może być użyteczne także porą wieczorową lub nocną? Ogród najpiękniej oczywiście wygląda wówczas, gdy oświetlają go promienie słoneczne, gdy widać wszystkie jego barwy, nawet te, prezentowane jesienią. Jednak czy aby na pewno wyłącznie wtedy? Czy noc wyklucza korzystanie z ogrodu i jego podziwianie?
Otóż nie, jeżeli w naszym ogrodzie zostaną zainstalowane lampy albo przynajmniej zaopatrzymy się w takie, które nie oświetlając niczego zanadto, będą wskazywały nam punkty orientacyjne. Możemy mieć przykładowo budynek gospodarczy, do którego prowadzi alejka pośród rabat kwiatowych, a do którego wybieramy się czasami także w nocy. Wówczas można to sobie znacznie ułatwić, na obrzeżach ścieżek montując latarnie ogrodowe, które może być jednym z tych najprostszych, zasilanych energią słoneczną.
Oczywiście już inne zamontujemy w budowlach ogrodowych, takich, jak altany i nawiasem mówiąc, trudno sobie takowe wyobrazić bez oświetlenia. Tutaj jednak trzeba obowiązkowo postarać się o coś, co nie tylko budowlę rozświetli, ale także przyda jej uroku, powinno więc być to coś designerskiego. Co samym wyglądem upiększy otoczenie, nawet nie świecąc.
Zobacz pełną ofertę lamp – SKLEP Z OŚWIETLENIEM.