Możliwości jakie daje nam dzisiejsza medycyna estetyczna


Każdy z nas jak najdłużej chce cieszyć się zdrowiem i młodością. Jednak upływ czasu jest nieunikniony. Aby cieszyć się świetlistą cerą i wysportowaną sylwetką, musimy stosować zrównoważoną pielęgnację oraz prowadzić zdrowy styl życia. Aktualnie również z pomocą dla naszej skóry i ciała przybywają kliniki medycyny estetycznej. Oferują one zabiegi kosmetologiczne czy zabiegi upiększające.

Oferta kliniki medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna pozwala na poprawę kondycji naszego ciała na różnych płaszczyznach. Oprócz tego, że zabiegi kosmetologiczne poprawiają stan naszej skóry, to również ich „skutkiem ubocznym” może być polepszenie naszego samopoczucia. Zdrowszy wygląd wpływa na większą pewność siebie.

Zabiegi na twarz

Jednym z głównych obszarów działań medycyny estetycznej są zabiegi upiększające dotyczące twarzy. Dzięki nim możemy wyrównać koloryt cery, pozbyć się zmarszczek oraz niedoskonałości. Zabiegi kosmetologiczne mogą również pomóc w usunięciu blizn, które mogą przypominać nam o smutnych wydarzeniach. Oczywiście bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego zabiegu do konkretnego typu cery. Najlepiej więc korzystać z usług klinik, w której pracują specjaliści. Jakie są przykładowe zabiegi kosmetologiczne dotyczące twarzy? Do najpopularniejszych należą: mikrodermabrazja, mezoterapia igłowa, zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego czy osocza bogatopłytkowego.

Zabiegi na ciało

Medycyna estetyczna jest bardzo szybko rozwijającą się dziedziną medycyny. W przypadku zabiegów dotyczących ciała możemy wyróżnić te mniej lub bardziej inwazyjne. Wybór odpowiedniego dla nas będzie uzależniony od problemu jaki nas dotyczy. Medycyna estetyczna koncentruje się głównie na usuwaniu defektów, które pogarszają jakość naszego życia. Zabiegi upiększające dotyczące ciała to między innymi: nieinwazyjne modelowanie ciała ultradźwiękami (HIFU), lipoliza, jak również liposukcja czy plastyka brzucha.

Zaletą zabiegów kosmetologicznych jest skupienie się na konkretnym problemie, który dotyczy naszego ciała. Nie zwalnia nas to oczywiście z systematycznej pielęgnacji czy zdrowego odżywiania. Jednak szybciej widoczne efekty mogą zmotywować nas do lepszego dbania o siebie.

Kosmetologia i medycyna estetyczna: https://izabelacytrowska.pl/