Dentysta, a stomatolog?


Dentysta, prawdopodobnie najbardziej znienawidzony, owiany złą sławą i wzbudzający grozę zawód na świecie. Leczenie zębów nie należy do najprzyjemniejszych, ale jest bardzo istotne. Zdrowe zęby, to zdrowy organizm, gdy zaniedbamy higienę jamy ustnej, możemy również nabawić się dużo większych problemów zdrowotnych. Gromadzące się w jamie ustnej bakterie nierzadko stanowią ognisko zapalne dla poważniejszych chorób. Dentysta Warszawa Bemowo.
Dentysta i stomatolog, często traktowani są jak jedna osoba, jednak w istocie są to dwa odrębne zawody. Każdy z nich posiada inne wykształcenie. Dentysta, to specjalista stricte od zębów, natomiast stomatolog w zakresie swoich usług posiada też leczenie przyzębia, tkanek i błon śluzowych człowieka. Niewielu ludzi zdaje sobie z tego sprawę i próbuje leczyć nadżerki w jamie ustnej domowymi sposobami.
Jeśli masz problem z nawracającymi aftami, lub urazami powodowanymi przez konieczność noszenia aparatu ortodontycznego, to dobrym pomysłem będzie wizyta u stomatologa. Lekarz cię zbada i w razie potrzeby przepisze odpowiednie leki.

Polecane: medycyna estetyczna i peeling medyczny Poznań.